Гризман стори немислимото при разгром на Атлетико Мадрид в Ла Лига

4524 0

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид разби тима на Кадис с 1:4 като гост в мач от 15-ия кръг в Ла Лига. С победата "дюшекчиите" се изкачиха до втората позиция в Ла Лига и се доближиха на само една точка от Реал Мадрид, който по-късно се изправя срещу Севиля.

И четирите гола в мача паднаха през второто полувреме. Първото попадение дойде в 56-ата минута, когато Тома Льомар откри за столичани.

В 70-ата минута пък Антоан Гризман удвои преднината на "дюшекчиите", а с попадението французинът вече е вкарвал срещу 33 от всички 34 отбора, срещу които е играл в Ла Лига. Той не е вкарвал единствено срещу настоящия си клуб.

Анхел Кореа направи резултата класически в 76-ата минута, а десет минути по-късно Ян Облак си отбеляза комичен автогол, след като не успя да избие високо летяща топка. Матеуш Куня пък се възползва от асистенция на Гризман секунди по-късно, за да оформи крайното 1:4.