Две дузпи донесоха успех на Реал Мадрид за Купата на Краля

Снимка: Guliver/GettyImages

996 0

Реал Мадрид продължава похода си към Купата на Краля успешно, след като стигна спокойно до успех с 3:0 в гостуването на Нумансия. И двете попадения обаче паднаха от дузпи, като "белия балет" така и не успя да отбележи от игра, въпреки че създаде няколко 100%-ови положения.

Зинедин Зидан заложи на много голяма част от резервите си, но титуляр излезе Гарет Бейл, който се възстанови наскоро от контузия и се оптива да навлезе във форма. Именно той вкара първия гол в 35' след дузпа, отсъдена за нарушение срещу Лукас Васкес.

В 80' пък резервата Иско вкара втората дузпа, отсъдена за Реал Мадрид, което направи реванша за "кралския клуб" протоколен. Само след няколко дни "белия балет" гостува на Селта във Виго, като почивка в мача получиха Кристиано Роналдо, Каземиро, Модрич, Варан, Рамос, Марсело, Кроос, а Иско се появи на терена малко преди края.