Барселона изпусна успеха във Виго, а Дембеле се завърна в игра

Снимка: Guliver/GettyImages

1240 0

Абсолютният хегемон за Купата на Краля през настоящия век Барселона записа равенство 1:1 срещу Селта във Виго и получи леко предимство в сблъсъка от осминафиналите в турнира.

Каталунците излязоха с голяма част от резервите си, като на терена на бяха нито Луис Суарес, нито Лионел Меси, но това не попречи на юношата на тима Хосе Арнаис да открие резултата още в 15'. Само 16 минути по-късно обаче Систо изравни.

През второто полувреме беше реализирано и дългоочакваното завръщане на терена за Усман Дембеле. Той получи контузия още през септември, като след продължително възстановяване той отново е наличен за Ернесто Валверде.

С неговото влизане на терена Барселона заигра много по-добре и на по-висока скорост, но Денис Суарес изпусна уникално положение 20 минути преди края. Той получи феноменален пас от Дембеле, но на 2 метра от вратата прати топката в аут - 1:1. Реваншът е след седмица на "Камп Ноу".