Без милост от "кралете": Реал Мадрид нашамари Виляреал и оглави класирането в Ла Лига (ВИДЕО)

2610 0

Реал Мадрид постигна безапелационна победа над Виляреал в двубой от 17-ия кръг на Ла Лига. На "Сантяго Бернабеу" "кралете" се наложиха със страхотна игра и категоричното 4:1.

Резултата за "белия балет" в 25-ата минута откри Джуд Белингам след асистенция от Лука Модрич. В 37-ата минута Родриго покачи на 2:0 след подаване на Лукас Васкес. 9 минути след подновяването на играта Хосе Моралес върна своя тим в играта.

10 минути по-късно обаче Браим Диас предприе страхотен самостоятелен рейд, връщайки преднината от 2 попадения на "лос бланкос". Крайното 4:1 в 68-ата минута оформи Лука Модрич.

Така "кралския клуб се установи, макар и временно, като лидер в класирането с актив от 42 точки. Жирона остана на втората позиция с 1 пункт, но и с мач по-малко, който е насрочен за понеделник вечер.

Първите 10 минути "кралете" започнаха значително по-настоятелно от своя съперник. Джуд Белингам бе главната действаща фигура, отправяйки няколко удари, които обаче с нищо не застрашиха противниковата врата.

Реал продължи натиска си, но без да създава особено опасни положения. Все пак, събитията се разиграваха почти изцяло в половината на гостите, 20 минути след първия съдийски сигнал.

В 23-тата минута Лука Модрич, като един истински лидер, пое нещата в свои ръце. От границата на наказателното поле ветеранът отправи хубав фалцов удар, който обаче срещна напречната греда.

ГОООЛ! Отново полузащитникът показа, че годините са просто число. От границата на пеналтерията Модрич, без да гледа, с центриране намери по перфектен начин Белингам, който с надскочи всички и откри.

Video edited on Kapwing

ГОООЛ! Пак Модрич центрира отдясно, внасяйки сериозен смут в противниковото наказателно поле. След последвал карамбол топката се озова в краката на Родриго, който от непосредствена близост удвои преднината на своя тим.

Последва дълго преразглеждане на положението. То бе заради потенциална засада или игра с ръка на футболист на "кралете", но такива нямаше.

"Кралете" започнаха истински да се забавляват на терена, разчитайки все повече на красиви и технични отигравания. Гостите от своя страна прибегнаха до значително по-груба игра до края на първите 45 минути.

ГОООЛ! Виляреал стартира ударно второто полувреме на мача. Гостите се върнаха в срещата в 54-ата минута. Хосе Моралес получи хубав пас зад защитата на "кралете", оставяйки без отговор Андрий Лунин.

"Лос бланкос" отвърнаха с мигновена скоростна атака. Тя завърши с шут в очертанията на вратата, който обаче Йоргенсен отрази. 6:1 в полза на Реал бяха точните удари към 57-ата минута.

ГОООЛ! Браим Диас се погрижи неговият тим да си върне комфортната преднина от 2 попадения в 64-ата минута. 24-годишният нападател елиминира петима противникови състезатели, тръгвайки от центъра. Той дриблира през отбраната на Виляреал, за да се разпише с хубав фалцов удар за 3:1.

ГОООЛ! Головият рецитал на "белия балет" продължи. Неуморимият Лука Модрич подхвана дълбока преса за "кралете". Тя доведе до отнемането на топката от страна на Родриго. Бразилецът върна към хърватския си съотборник, който не сгреши, а впоследствие бе вдигнат и на ръце от своите колеги.

Въпреки категоричния резултат в полза на мадридчани, Виляреал не сведе глава и се бори докрай. "Жълтата подводница" все пак не успя да се надскочи и загуби, оставайки опасно близо, на 3 точки, от зоната на изпадащите.

Стартови състави

Реал Мадрид: Андрий Лунин, Ферлан Менди, Давид Алаба, Антонио Рюдигер, Лукас Васкес, Джуд Белингам, Тони Кроос, Лука Модрич, Федерико Валверде, Родриго, Браим Диас

Виляреал: Филип Йоргенсен, Алфонсо Педраса, Манди, Раул Албиол, Адрия Алтимира, Алекс Баена, Дани Парехо, Етиен Капу, Илиас Ахомаш, Хосе Луис Моралес, Жерард Морен

Преди мача

Домакините ще пробват да убедят феновете си за пореден път във възможностите си, след като победиха драматично Унион през седмицата, а преди това направиха реми при визитата на Бетис.

През последните пет двубоя между Реал Мадрид и Виляреал - "кралете" са победили само веднъж - в предпоследния мач (през януари за Купата на Краля). В останалите четири срещи - "жълтата подводница" побеждава два пъти, а още толкова пъти не бива излъчен победител.

Днес на разположение за Реал няма да са Винисиус, Камавинга, Гюлер, Карвахал, Куртоа и Милитао, а за съперника - Габия, Коклен, Комесаня, Пино, Суарес и Фойт.