Барселона срещу Севиля в 1/2-финалите на Купата на Краля

17373 0

Барселона ще спори със Севиля в полуфиналите на турнира за Купата на Испания, отреди жребият. В другия полуфинал съперници ще бъдат Атлетик Билбао и Леванте. Финалистите ще бъдат определени в две срещи. Първите ще се играят в периода 9-11 февруари, а реваншите - 2-4 март.

Победителят в турнира участва в Лига Европа и Суперкупата на Испания преди началото на следващия сезон. Действащ шампион е отборът на Валенсия, който през 2019 г. победи Барселона с 2:1. Миналата година победител не бе излъчен заради пандемията от коронавирус. Реал Сосиедад и Атлетик Билбао ще спорят за трофея на 4 април в Ла Коруня.

А как Барселона се добра до полуфиналната фаза и защо му се наложи да премине през 9-те кръга на Ада - четете тук