Барселона грабна трофея „Жоан Гампер“, Левандовски блести при разгром на мексиканци

4656 0

Барселона разнебити с гръмкото 6:0 мексиканския УНАС Пумас в битката за трофея „Жоан Гампер“. Така каталунците триумфираха с купата за десета поредна година.

Хората на Шави Ернандес тотално доминираха срещу съперника си. Голеадата започна още в 3-ата минута, когато новото попълнение Роберт Левандовски откри резултата, реализирайки от малък ъгъл.

Само 120 секунди по-късно Педри удвои след асистенция на полския нападател. Дембеле направи преднината на „блаугранас“ класическа в 10-ата минута.

Левандовски пусна пас с пета към Педри в 19-ата минута и младокът реализира втория си гол в мача за 4:0.

След почивката паднаха още два гола във вратата на мексиканците. Първо Пиер-Емерик Обамеянг направи резултата 5:0 в 49-ата минута, а Френки де Йонг фиксира крайното 6:0 в 84-ата минута.

Датският нападател Мартин Брайтуайт пък получи освирквания от публиката на „Камп Ноу“ заради нежеланието да си тръгне от Барселона. Той отказва да разтрогне договора си с клуба.