Атлетико скъси дистанцията с Барселона на 9 точки

1090 0

Атлетико Мадрид се възползва от грешката на Барселона срещу Еспаньол и скъси разликата с лидера до 9 точки, след като победи Валенсия. "Дюшекчиите" се наложиха над третия в класирането с 1:0 с гол на Анхел Кореа.

Двубоят от 22-ия кръг на Ла Лига се игра на стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид.

Треньорът на Атлетико Диего Симеоне плати висока цена за този успех, след като в развоя на срещата с контузии терена напуснаха Диего Годин и Стефан Савич.

В 47' Годин се сблъска с вратаря на "прилепите" Нето, при което останаха съмнения за дузпа. Централният защитник напусна играта с разбита челюст.

Победното попадение падна в 59-ата минута, когато Коке изведе Кореа и той с изстрел от границата на наказателното поле препарира Нето.

В класирането в Испания мадридчани са втори с 49 точки, с 9 по-малко от Барселона. Валенсия е на трето място с 40 точки, с една пред четвъртия Реал Мадрид.