Атлетико Мадрид с лесна победа у дома

Снимка: Guliver/GettyImages

979 0

Отборът на Атлетико Мадрид записа домакинска победа с 3:0 над Лас Палмас в среща от 21-ия кръг на испанската Примера дивисион. След нулево равенство на почивката, през втората част играчите на Диего Симеоне успяха да сломят съпротивата на предпоследния в класирането.

Голямата звезда на „дюшекчиите“ Антоан Гризман даде преднина на своя тим след точно час игра. Френският нападател бе изведен отлично от Хуанфран и от чиста позиция не остави шансове на стража на гостите.

В 73-ата минута Фернандо Торес удвои аванса на мадридчани, завършвайки бърза контраатака на своя тим. Крайното 3:0 за Атлетико оформи ганаецът Томас Тейе, който се разписа две минути преди края след асистенция на Яник Феререйра Караско.

Победата утвърди столичани на втората позиция в класирането с актив от 46 точки, с 6 повече от третия Валенсия и 8 пред градския съперник Реал. Лас Палмас остава в опасната зона – на предпоследното 19-о място със скромните 14 пункта.