Атлетико Мадрид завърши сезона с победа, а носителят на трофея "Пичичи" вече е ясен (ВИДЕО)

559 0

Преди броени минути завърши вторият съботен мач от последния кръг в Ла Лига - Атлетико Мадрид победи Реал Сосиедад с 2:0 като гост. Срещата бе без абсолютно никакво значение за крайното класиране, защото двата отбора вече си бяха осигурили места в групите на Шампионска лига (Атлети) и Лига Европа (Сосиедад).

Артьом Довбик на 99,9% е носител на "Пичичи"!

"Дюшекчиите" победиха в познатия си прагматичен стил, въпреки че домакините имаха няколко добри възможности да отбележат. В 9-та минута Самуел Лино вкара с нисък удар, а след това Атлетико дебнеше съперника си основно на контраатака и мислеше предимно за защитата си. Дълбоко в добавеното време възпитаниците на Диего Симеоне успяха да вкарат и втори гол - Алваро Мората намери добре Рейнилдо в наказателното и той фиксира крайното 0:2.

Артьом Довбик

Два часа по-рано пък се изигра мачът между Осасуна и Виляреал, в който интригата беше относно голмайсторския приз в Ла Лига - "Пичичи". За съжаление Александър Сьорлот се контузи рано-рано и бе заменен от Хосе Луис Моралес, с което трофеят отива при украинеца Артьом Довбик - той финишира с 24 гола, а норвежецът е с 23.

Разбира се, трябва да отчетем, че все пак има илюзорна възможност таранът на Жирона да не вземе еднолично наградата. Ако третият в подреждането при стрелците, Джуд Белингам (19), вкара поне 5 гола на Бетис тази вечер, той ще подели приза с Довбик.

Още: В Барселона отрязали Тони Кроос през 2014 г. и Реал Мадрид го привлякъл

Реал Мадрид - Бетис по ТВ: Кога и къде да гледаме мача от последния кръг на Ла Лига за сезон 2023/24?

Лют спор за трофея "Пичичи": Ти вкара 4, аз пък ти отговарям с хеттрик! (ВИДЕО)

Потресаващо: Звезда от Ла Лига е играл две години с парче стъкло в крака! (СНИМКА)

Маестро Антоан Гризман подпечата пропуските на Атлетико Мадрид за Шампионска лига! (ВИДЕО)