Лют спор за трофея "Пичичи": Ти вкара 4, аз пък ти отговарям с хеттрик! (ВИДЕО)

1436 0

Топ стрелецът на Жирона, Артьом Довбик, отново излезе начело в голмайсторската листа на Ла Лига, след като вкара три гола при домакинството на Гранада, спечелено с разгромното 7:0. Украинецът вече има 24 гола, срещу 23 на основния си и най-вероятно единствен конкурент за приза "Пичичи" - Александър Сьорлот от Виляреал. Далеч след тях е Джуд Белингам с 19 попадения.

"Златна" дузпа в 90-та минута!

Александър Сьорлот

Още: Шампионска лига в този си вид не познава тези трима участници, дори КЕШ е забравил двама от тях

Интрига в срещата имаше само през първото полувреме, когато Гранада изпусна 2-3 много добри положения да отбележи. След като Довбик вкара първата си дузпа в мача и направи 3:0, всичко приключи. В 75-та минута той вкара втория си гол в срещата след фин удар по земя, а в самия край на редовното време отбеляза за втори път от бялата точка, с което оформи и крайния резултат.

По този начин Сьорлот ще трябва да задължително да отбележи поне едно попадение по време на утрешното гостуване срещу Осасуна, за да може поне да подели трофея с Довбик. Припомняме, че в миналия кръг норвежецът вкара цели 4 гола на шампиона Реал Мадрид.