Маестро Антоан Гризман подпечата пропуските на Атлетико Мадрид за Шампионска лига! (ВИДЕО)

1376 0

Атлетико Мадрид наказа Хетафе като гост с 3:0 и официално подпечата билетите си за Шампионска лига.  Два кръга преди края "дюшекчиите" са на цели 11 точки пред петия Атлетик Билбао. Антоан Гризман вкара петия си хеттрик в Ла Лига, като всичките са с екипа на Атлети. Хетафе пък ще финишира на комфортно място в средата на таблицата.

Антоан Гризман

Домакините се представиха съвсем прилично през първата част и дори удариха греда чрез Мейсън Грийууд, но Атлетико бяха твърде клинични и вкараха всичките си положения. В 27-та минута Гризман получи отличен извеждащ пас от Родриго де Пол и откри резултата. Малко преди края на полувремето Самуел Лино намери французина, който се разписа за втори път, а голът първоначално бе отменен заради засада, но после бе признат след употреба на ВАР.

В 51-та минута Гризман оформи хеттрика си, след удар между краката на вратаря, а до края мачът просто се доиграваше. Зрителите поетапно започнаха да напускат "Колизеум Алфонсо Перес" и около 80-та минута стадионът вече бе доста опразнен.

Още: В мач с 6 гола: Да вкараш с ЦСКА срещу Атлетико Мадрид на 34 години (ВИДЕО)

Барселона връща Жоао Феликс на Атлетико Мадрид

Страхотен жест: Отбор от Ла Лига излезе на терена с жени за петъчния си мач! (ВИДЕО)