Атлетико Мадрид се утвърди в топ 4 след успех срещу Майорка

Снимка: Getty Images/Gulliver

845 0

Отборът на Атлетико Мадрид направи нова сериозна заявка за класиране в топ 4 и участие в Шампионска лига през следващия сезон, след като победи Майорка с 3:0 у дома в първи мач от 34-ия кръг на Ла Лига.

Тимът на Диего Симеоне се представя силно след подновяването на първенството в Испания, като вече има пет победи и две равенства в седем двубоя и аванс от осем точки пред петия Виляреал. На "Естадио Уанда Метрполитано" централният нападател на Атлети Алваро Мората бе в центъра на събитията през първата част, след като откри резултата в 29-та минута от дузпа, а точно преди почивката удвои преднината на своите след асистенция на Маркос Йоренте. В 79-та минута капитанът на домакините Коке оформи крайното 3:0.

По този начин Атлетико вече има 62 точки на третата позиция и изглежда близо до осигуряването на квота за Шампионската лига, докато Майорка остава в зоната на изпадащите с актив от 29 точки, пет по-малко от 17-ия Селта Виго.