Атлетико Мадрид се озори с Осасуна, но победи и се върна в Топ 5 (ВИДЕО)

1334 0

Атлетико Мадрид се затрудни, но постигна важна победа при визитата си на Осасуна. "Дюшекчиите" надвиха с 2:0 опонента си, намирайки отново място сред шестте най-добри в Ла Лига.

Резултата в 20-тата минута в полза на гостите откри Антоан Гризман. Крайния резултат 9 минути преди края на редовните 90 оформи Родриго Рикелме.

Успехът изкачи възпитаниците на Диего Симеоне на 5-ото място в класирането. Те прибавиха 3 точки към актива си, който набъбна до 13. Осасуна от своя страна остана на 14-ата позиция със 7 пункта. В следващия кръг тимът ще гостува на Алавес, докато "червено-белите" домакинстват на Кадис.

Как се разви двубоят?

Атлетико започна много по-силно мача от своя опонент. Още в 3-тата минута Алваро Мората пробва да изскочи зад противниковата отбрана, но бе в положение на засада.

Това все пак стори 3 минути по-късно. Нападателят стреля опасно отдясно на наказателното поле, с десен крак, но топката профуча покрай вратата.

В 18-ата минута домакините отвърнаха. Аймар Орос подаде хубаво към Лукас Торо. Той отправи хубав шут с левия крак от границата на наказателното поле, но пропусна.

ГОООЛ! Само 2 минути по-късно "дюшекчиите" излязоха напред в резултата. Антоан Гризман напредна отляво и с плътен изстрел в центъра на вратата откри резултата.

Последваха минути на много накъсвания на играта. Така в 37-ата минута Осасуна стигна до най-чистото си положение. Йохан Мохика нацели левия страничен стълб с изпълнение от неудобен ъгъл.

В самия край на първото полувреме Давид Гарсия можеше да възстанови паритета. Той засече с глава центриране от корнер на Хесус Аресо, но топката профуча над напречната греда.

Вторите 45 минути също започнаха с надмощие на домакините. В 50-ата минута Чими Авила се озова с топка в крака в непосредствена близост до противниковата врата, която обаче не съумя да нацели.

В 66-ата минута Пабло Ибанес продължи хубаво към Лукас Торо, който стреля отдясно на пеналтерията, но Ян Облак съумя да отрази.

ГОООЛ! Въпреки изравнените сили, Атлетико Мадрид удвои преднината си в 81-вата минута. Този път автор на попадението бе Родриго Рикелме, а асистенцията отиде на сметката на Самюел Лино.

По един играч от двата тима бе изгонен от главния арбитър в 85-ата минута. В червено за домакините бе декориран Чими Авила, а за гостите - Алваро Мората, поради физическа саморазправа.