Атлетико Мадрид продължава без грешка в крепостта си, Гризман подгони голмайстор №1 в историята на клуба (ВИДЕО+СНИМКИ)

1411 0

Атлетико Мадрид победи само с 1:0 гостуващия Майорка в среща от 14-ия кръг на Ла Лига. Така хората на Диего Симеоне регистрираха 16-а поредна победа на своя „Уанда Метрополитано" в първенството.

А в двубои от всички турнири тази печеливша поредица е от общо 18 срещи.

Скъпоценният пестелив успех за „дюшекчиите“ донесе Антоан Гризман. Френският стрелец се разписа в 64-ата минута.

С това попадение Гризи вече еднолично е голмайстор №2 в историята на Атлетико Мадрид. На сметката си той има 170 гола. Антоан подгони рекорда, който принадлежи на легендарния Луис Арагонес, който е №1 със 172.

След победата мадридчани изпревариха Барселона на третото място в класирането. И двата отбора са с по 31 точки, но каталунците са с по-лоша голова разлика. Следващата неделя „дюшекчиите“ ще гостуват именно на Барса в голямото дерби на 15-ия кръг в Ла Лига. Майорка е на 17-ата позиция със скромните 9 пункта в актива си.

Хората на Чоло Симеоне доминираха тотално на своя стадион. Мерникът обаче изневеряваше на играчите му и топката все не влизаше в мрежата на Предраг Райкович. Така почивката дойде при 0:0.

След антракта все пак попадение падна. Марио Ермосо намери отлично Гризман в пеналта и французинът заби страхотен гол с глава в 64-ата минута. Попадението го направи едноличен №2 във вечната ранглиста на Атлетико Мадрид.