Лас Палмас приземи Атлетико Мадрид и му попречи да оглави Ла Лига (ВИДЕО)

1182 0

Атлетико Мадрид пропусна шанса да оглави Ла Лига, след като допусна загуба с 1:2 от Лас Палмас като гост в мач от 12-ия кръг на испанския елит.

По този начин мадридчани прекратиха поредицата си от шест победи във вътрешното първенство и допуснаха второ поражение за сезона, след това срещу Валенсия в средата на септември. От другата страна, Лас Палмас продължи с отличните си резултати и постигна четвърта победа в последните пет кръга.

След тихо първо полувреме и трите попадения бяха отбелязани през втората част. Лас Палмас поведе чрез Кириан в 51-ата минута, Рамирес в 75-ата покачи до 2:0, а Мората намали изоставането на Атлетико в 83'. В последните минути обаче гостите не успяха да вземат поне точка в този мач, тъй като удар на Мората срещна напречната греда.

Атлетико продължава да е трети с актив от 25 точки - 3 по-малко от лидера Реал Мадрид. Лас Палмас пък е девети със 17 пункта. През седмицата на "дюшекчиите" им предстои среща със Селтик в групите на Шампионска лига.