Атлетико (Мадрид) е на върха в Ла Лига след нов успех

Снимка: Getty Images/Gulliver

1256 0

Атлетико (Мадрид) се изкачи на върха в Ла Лига след ценна победа с 2:0 у дома над Валядолид в мач от 12-ия кръг на шампионата. Първото полувреме беше трудно за "дюшекчиите", като и двете попадения паднаха след почивката.

В 56' Тома Льомар получи убийствено подаване, озовавайки се сам срещу вратаря, и хладнокръвно прати топката в мрежата. В 72' Маркос Йоренте направи страхотен пробив и стреля от вътрешността на наказателното поле, преодолявайки Жорди Масип с удар в дясната страна на вратата.

Това беше седма поредна победа за „рохибланкос“ в испанския елит. Атлети продължава да има само два допуснати гола. Освен това има 26 точки с две повече от Реал Сосиедад, като е и с мач по-малко.