Атлетик Билбао разпиля Атлетико Мадрид и ще опита от спечели първа Купа на Краля след 40 години (ВИДЕО)

1787 0

Атлетик Билбао не остави шансове на Атлетико Мадрид и в реванша за Купата на Краля, така че заслужено излезе големият победител от 1/2-финалите! Баските разбиха столичаните с 3:0 в четвъртък вечер и с общ резултат от 4:0 се класираха за финала срещу Майорка.

Тази вечер братята Иняки и Нико Уилямс отново бяха във вихъра си и гарантираха класирането на Атлетик със страхотните си попадения още до почивката - 13', 42'. Трябва да се отбележи, че те дори асистираха един на друг за ценните голове.

След час игра сред реализаторите се присъедини и Гурузета, за да оформи класическия успех. С него Атлетик официално достигна до първи финал за Купата на Краля от сезон 2014/15, а трофея не е печелил от далечната 1984 г.

Любопитен факт от испанската футболна история е единствената Купа на другия финалист - Майорка, който триумфира през 2003 г. Така тимът от Балеарските острови е печелил по-скоро турнира от баските.

Братя Уилямс продължават да наказват

Иняки и Нико Уилямс бяха в основата и при успеха над Барселона (4:2), което беше най-трудното предизвикателство за Атлетик през кампанията. Островитяните пък се класираха драматично за финала едва след изпълнението на дузпи срещу Реал Сосиедад.

Финалът е съобразен с международните надпревари през лятото и Купата на Краля през този сезон ще приключи едва на 6-ти април в Севиля, стадион "Ла Картуха".

Още: Големи проблеми дебнат за съдбовен мач на Барселона, може да е определящ за място в Шампионска лига

Още: Приключи ли всичко? Нова грешна стъпка на Жирона доближи Реал Мадрид до титлата (ВИДЕО)

Атлетик Билбао изненада неприятно Атлетико Мадрид в първия полуфинал за Купата на краля (ВИДЕО)