Атлетик Билбао изненада неприятно Атлетико Мадрид в първия полуфинал за Купата на краля (ВИДЕО)

3318 0

Атлетик Билбао победи с минималното 1:0 Атлетико Мадрид на "Метрополитано" в испанската столица в първия мач от полуфиналите на Купата на краля между тези два тима, които оставиха всичко най-интересно за реванша.

Развой на Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао

Двубоят започна силно за домакините, които имаха отличен шанс да открият в 16-ата минута, но удар на Антоан Гризман профуча над напречната греда. Гостите обаче откриха в 25-ата минута от дузпа, след като Рейнилдо закъсня с влизането си. Зад кълбото застана Алекс Беренгер, който не сбърка от 11 метра за 1:0.

Още: Между Реал Мадрид и Саудитска Арабия: Появи се яснота около "последния танц" на Лука Модрич

През втората част Атлетико доминираше. В 52-ата минута Самуел Лино имаше шанс да вкара, но неговият удар мина много близо до десния страничен стълб. 17 минути по-късно отново Лино пропусна страхотен шанс, като ударът му за пореден път се размина с дясната греда.

Драмата бе пълна в самия край. В 91-ата минута бе отсъдена дузпа за Атлетико Мадрид, след като Йерай Алварес наруши правилата в собственото си наказателно поле. Последва дълго преглеждане на ситуацията с ВАР и 11-метровият наказателен удар бе отменен.

От надеждата до разочарованието с Меси: Истината защо Агуеро не взе №10 в Барселона

Нито един централен защитник не тренира в общата група на Реал 3 дни преди дербито с Жирона