Алавес спря Атлетико (Мадрид) за първото място

Снимка: Getty Images/Gulliver

1543 0

Алавес и Атлетико Мадрид завършиха при 1:1 в мач от междинния 11-и кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" пропуснаха да се изкачат еднолично на върха, като сега се изравниха с Гранада. По-късно днес играе Барселона, като при победа каталунците ще станат първи.

Първото полувреме бе доста безинтересно, като и головите положения липсваха. През втората част отборите заиграха малко по-динамично, а заключителните минути бяха най-интересни.

В 70-тата минута Алваро Мората и Анхел Кореа направиха блестяща двойна комбинация през центъра, като Мората завърши акцията с гол. В 83-тата Лукас Перес изравни резултата след страховит удар от над 25 метра, като преди това се справи със защитата на домакините.