Стана ясен официално и третият изпадащ от Ла Лига

Снимка: Guliver/GettyImages

2209 0

Отборът на Жирона е третият изпадащ отбор след Уеска и Райо Валекано. Каталунците загубиха с 1:2 от Алавес на "Аноета" в мач от последния кръг на Ла Лига.

Жирона се бори до последно да изравни резултата, но липваше прецизност в атаките.  В 40-ата минута Мубарак Уакасо откри резулата за Алавес.  Топката рикошира и достигна до Уакасо малко зад линията на наказателното поле. Той не се подвоуми и изстреля великолепен удар във вътрешната страна на лявата греда. В 82-ата Джонатан Кайери отбеляза втори гол за баските след далечен изстрел, а четири минути по-късно Порту върна едно попадение.

Уеска и Райо Валекано са другите два тима, които се простиха с участие в елита. В последните си двубои тази вечер  Уеска зарадва феновете си с победа с 2:1 над Леганес, а Райо Валекано направи 2:2 със Селта.