1332 0

В отсъствието на голямата си звезда и доскорошен капитан - Мауро Икарди, Интер взе първия си мач в 1/16-финалите на Лига Европа. "Нерадзурите" се наложиха над Рапид Виена с 1:0, като попадението падна от дузпа и бе дело на Лаутаро Мартинес.

Единадесетметровият наказателен удар бе отсъден в 38-ата минута на мача за грубо влизане в краката на съперник от страна на Мануел Турнвалд. Аржентинският нападател изпълни в средата на вратата, като не остави шансове на Ричард Щребингер. В 4-ата минута от добавеното време на първата част Рапид стигна до изравнително попадение, но то не бе зачетено заради засада на Андрей Вирджил.

През втората част от двубоя липсваха вълнуващи моменти, като в 66-ата минута новият капитан на Интер Самир Ханданович се отчете със спасяване, а в 74-ата сантиметри не стигнаха на Раджа Наинголан за втори, безценен гол, и топката мина покрай дясната греда.