Рома с коварен съперник, Милан с приемлив жребий за 1/16-финалите в Лига Европа

3839 0

След като вече бе изтеглен жребият за 1/8-финалите в Шампионска лига, сега и този за 1/16-финалите в турнира Лига Европа стана факт!

На тази фаза от надпреварата ще гледаме повторение на финала в Лига на конференциите от сезон 2021/22 - Рома срещу Фейенорд (б.р. - тогава "вълците" спечелиха с 1:0).

Другият италиански гранд - Милан, пък получи за съперник френския Рен!

Иначе, Ланс ще играе срещу Фрайбург, Йънг Бойс срещу Спортинг Лисабон, Бенфика срещу Тулуза, Брага срещу Карабах, Галатасарай срещу Спарта Прага, а Шахтьор Донецк срещу Олимпик Марсилия.

*Рома, Рен, Фрайбург, Спортинг Лисабон, Тулуза, Карабах, Спарта Прага и Олимпик Марсилия ще бъдат домакини в реваншите! Първите мачове ще се изиграят на 15-и февруари, а вторите - на 22-ри февруари. Победителите от двойките се класират за 1/8-финал в Лига Европа, където вече ги очакват Ливърпул, Уест Хям, Брайтън, Рейнджърс, Аталанта, Виляреал, Славия Прага и Байер Леверкузен (ще се тегли нов жребий).

ПРЕДИ ЖРЕБИЯ

На тази фаза от надпреварата ще премерят сили отборите, които са завършили на вторите места в груповата фаза (поставени), с отборите, които са финиширали като трети в групите на Шампионска лига (непоставени).

Поставени - Фрайбург, Олимпик Марсилия, Спарта Прага, Спортинг Лисабон, Тулуза, Рен, Рома и Карабах.

Непоставени - Галатасарай, Ланс, Брага, Бенфика, Фейенорд, Милан, Йънг Бойс и Шахтьор Донецк.

*Поставените тимове ще бъдат домакини в реваншите!

*Първите сблъсъци са предвидени за 15-и февруари, а вторите - за 22-ри февруари.

*Клубове от една и съща държава не могат да бъдат изтеглени един срещу друг!