Рома не убеди, но победи ХИК, всичко ще се реши в Рим срещу Лудогорец

1697 0

Рома победи с 2:1 като гост ХИК Хелзинки в предпоследния си мач от групите на Лига Европа. "Римските вълци" не играха на много високо ниво и с големи трудности успяха да изкопчат така нужния успех.

Резултата в 41-ата минута с глава откри Тами Ейбрахам след центриране от пряк свободен удар. 9 минути след началото на второто полувреме паритета възстанови Перпарим Хатемай, а крайното 1:2 оформи Стефан Ел Шарауи.

Положителният резултат за възпитаниците на Жозе Моуриньо изравни по точки италианския гранд с Лудогорец. По-рано разградчани загубиха с 0:1 от Бетис, но запазиха втората позиция в Група "C", поради победата си в директния двубой с Рома. Кой от двата тима ще продължи напред в турнира, ще бъде решено в срещата помежду им на "Стадио Олимпико".

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Срещата започна не особено лесно за гостите, които бяха натиснати в началните минути. В 5-ата минута Крис Смолинг спря обещаващо положение в наказателното поле на своя отбор, изчиствайки в последния момент в корнер.

"Римските вълци" постепенно подобриха играта си и отвърнаха подобаващо на опонента си. В 20-ата минута, след корнер, Браян Кристанте стреля, но топката се отби в напречната греда. Положението внесе суматоха в наказателното поле на ХИК и като по чудо се стигна единствено до аут.

Настоятелността на Рома се увенча с успех. В 28-ата минута отборът получи шанс да изпълни корнер. Браян Кристанте засече топката и откри резултата. Голът обаче беше отменен, поради засада на съотборник на италианеца, който беше застанал плътно до Хазард, пречейки му да реагира.

ГОЛ! Отново след центриране на Хазард се наложи да извади топката от мрежата си, но този път голът не беше отменен. При пряк свободен удар от над 30 метра спрямо вратата, Пелегрини изпрати страхотен пас по въздух към Тами Ейбрахам. Снажният нападател се извиси над всички и със страхотен удар с глава откри резултата. (41')

Това беше едва 3-ото попадение на иначе изключително талантливия 25-годишен таран. През първото полувреме "римските вълци" притежаваха топката в 57% от времето и отправиха над 3 пъти повече удари (10 на 3). Само 2 от тях обаче бяха точни.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

ГОЛ! Второто полувреме започна шокиращо за Рома. В 54-ата минута, след продължително разиграване, топката стигна до Перпарим Хетемай. 35-годишният полузащитник отправи много точен шут в зоната около точката за изпълнение на дузпи и възстанови паритета.

Само минута по-късно домакините можеха да осъществят пълен обрат. Бърза контраатака от тяхна страна внесе суматоха в наказателното поле на Рома. Последваха няколко добри изстрели, които бяха блокирани от струпалите се защитници в червено.

ГОЛ! Отговорът на гостите на закъсня. Стефан Ел Шарауи опита прострелно центриране отляво към Тами Ейбрахам. Нападателят беше готов да засече топката, но преди да го направи, това стори защитник на ХИК, който вкара в собствената си врата. (62')

Въпреки това, опитът за пас на Шарауи беше счетен като удар в очертанията на вратата. Именно поради тази причина, като голмайстор бе записан именно египтянинът, който празнува 30-ия си рожден ден.

Шоуто в Хелзинки не спря. След корнер, топката напусна наказателното поле. Тя обаче попадна в краката на Дейвид Браун, който с изключително плътен и точен изстрел, отново върна своя отбор в играта. След преразглеждане от ВАР обаче голът беше отменен, поради шамар на Малик Абубакари срещу Браян Кристанте. (80')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХИК: Конър Хазард, Арту Хосконен, Аапо Халме, Мати Пелтола, Пюрю Сойри, Лукас Лингман, Сантери Ваананен, Перпарим Хетемай, Дейвид Брауни, Сантери Хостика, Антъни Олусаня

Рома: Руи Патрисио,  Матиас Виня, Крис Смолинг, Джанлука Манчини, Никола Залевски Лоренцо Пелегрини, Браян Кристанте, Мохамед Камара, Стефан ел Шаарауи, Тами Ейбрахам, Кристиан Волпато