Реакцията му при гола казва всичко: Хитрината на Моуриньо с Дибала наказа Севиля (ВИДЕО)

3587 0

Рома спечели първото полувреме по време на финала от Лига Европа, в който се изправи срещу хегемона на надпреварата Севиля в Будапеща.

Единственото попадение до почивката бе дело на Пауло Дибала, който през декември стана световен шампион, а през последните дни не спираше да се спекулира с неговото състояние, след като лекуваше контузия от 20 април насам.

Решението на Моу

Остава неяснота около това дали нарочно Моуриньо сподели, че аржентинецът по всяка вероятност ще играе само 20-30 минути предвид състоянието му на последната пресконференция. В крайна сметка той се оказа сред стартовата 11-торка на "вълците".

"Ледената" реакция

След попадението на Дибала в 35-тата минута на "Пушкаш Арена" португалският специалист запази самообладание, а до полувремето репортери от стадиона вече бяха споделили, че моментално Моуриньо е казал на възпитаниците си да се успокоят.

Причината е ясна - времето до самия край е много, а съперникът можеше да изравни още до полувремето, след като Ракитич нацели гредата по време на 7-минутното добавено време.

Следете финала на Лига Европа Севиля - Рома НА ЖИВО със SportLive.bg!