Пазете се от Леверкузен в последните секунди! Серията е факт, Байер е на финал! (ВИДЕО)

2813 0

Байер Леверкузен се учи от грешките си и този път стигна до финала в Лига Европа. Преди година на полуфиналите в турнира "аспирините" бяха елиминирани от Рома, но сега се случи обратното.

Уникалната серия от 48 срещи без загуба за германския шампион продължи в четвъртък вечер, така че с 49 двубоя без поражение са вече абсолютен рекордьор в целия свят. Надминати биват Бенфика с легендарния Еузебио от периода 1963-65 г.

Рома днес успя да пропилее преднина от 2 гола в последните 10 минути. "Вълците" имаха чудесна преднина след точно изпълнени дузпи от Леандро Паредес в 43-ата и 66-ата минута.

В крайна сметка Джанлука Манчини си вкара кошмарен автогол в 82', а появилият се в добавеното време защитник Йосип Станишич заби изравнителното попадение за крайното 2:2, вместо да пази резултата.

Леверкузен допусна загуба най-накрая

С 4:2 продължава мечтата на Леверкузен за требъл - предстои финал на 22 май срещу Аталанта в Дъблин. През 2002 г. "аспирините" водеха подобна борба, но в Шампионска лига и в крайна сметка бяха пропилени трите възможности - в Бундеслигата и Купата на Германия + евротурнира.

Тази вечер Леверкузен отбеляза 11-ото си попадение в добавеното време през сезона. Две бяха вкарани още срещу Карабах, чрез които клубът продължи в Лига Европа. Трябва да се отбележи, че голяма част от въпросните голове бяха с цената на изравняване през сезона.

Вижте как Аталанта достигна до финала след бой над Марсилия!

Още: Де Роси ще обръща Байер Леверкузен, както го стори с Барселона! Шаби Алонсо отправи предупреждение

Не само Шампионска лига, Манчестър Юнайтед може да изпусне участие в Европа за първи път от 10 години

Шаби Алонсо взе реванш от Рома и мисли за финал в Лига Европа, Аталанта ще трябва да се потруди (ВИДЕО)