Милан отказа Славия за 36 минути, но ключов играч се контузи лошо (ВИДЕО)

917 0

Милан не срещна никакви затруднения и удари Славия Прага с 3:1 в мача-реванш от 1/8-финалите на Лига Европа. По този начин "росонерите" убедително продължават напред с общ резултат 7:3.

Чехите обаче играха доста грубо и Милан даде свидна жертва в лицето на титулярния си вратар Майк Манян. Играч на Славия Прага влезе лошо в краката му, още в самото начало, и въпреки мъжеството на Манян, който остана цели 30 минути в игра, се наложи резервният страж Марко Спортиело да го смени. Контузията е в коляното, а при лош сценарий, Манян ще трябва да почива няколко седмици.

Реферът можеше да свири край на мача още през първото....

Макар и "на един крак", французинът дори се намеси блестящо при опасен шут на Читил в 14-та минута. Малко след това Томаш Холеш бе изгонен с директен червен картон за грубо настъпване в подбедрицата на Давиде Калабрия.

Милан победи Славия Прага с лекота

Още: Лига Европа НА ЖИВО: Студен душ за Рейнджърс, възможно ли е чудо от Виляреал? (ВИДЕО)

В 33-та минута всичко приключи - Рафаел Леао намери Пулишич в наказателното поле и той не сгреши за 0:1. Три минути по-късно резултатът стана 0:2, след като Ернандес подаде на Лофтъс-Чийк.

Дълбоко в продължението на първата част Рафаел Леао пое топката на левия фланг, влезе навътре и с десния крак от разстояние разстреля вратаря Станек за 0:3.

През втората част мачът просто се доиграваше. Темпото спадна драстично, а опасните положения изцяло липсваха. В 85-та минута домакините все пак стигнаха до почетен гол - норвежецът Зафеирис изведе отлично Юрашек, който оформи крайния резултат 1:3.

Жребият за 1/4-финалите и полуфиналите в Лига Европа е утре от 13:00 часа българско време.

От Прага с любов: Фамозен гол за Славия в Милано (ВИДЕО)

В Лига Европа: Непобедимата сензация и "13-те трофея от Шампионска лига" са твърде силни