Лига Европа, 1/8-финали-реванши: Някои от фаворитите потрепериха, но продължават напред! (ВИДЕО)

3393 0

Ранните мачове в Лига Европа вече завършиха. Уест Хям малко изненадващо размаза Фрайбург с 5:0, а Милан с лекота се справи със Славия Прага като гост с 3:1. Вратарят на Милан Майк Манян обаче се контузи и бе сменен от резервния страж Марко Спортиело.

Бенфика успя да надвие Рейнджърс като гост с 1:0. Голът на Рафа Силва дълго бе разглеждан от ВАР за евентуална засада, но в крайна сметка бе зачетен.

Виляреал пък бе близо до чудото, след като в 87-та водеше с 3:0 на Марсилия, но допусна гол в добавеното време и отпадна след 3:1.

Още: Сензацията бе близо, но чешкият рицар спаси потресаващ Леверкузен (ВИДЕО)

Патрик Шик бе големият герой за Леверкузен срещу Карабах

Аплодисменти за Карабах!

Ливърпул размаза Спарта Прага и във втория мач - "мърсисайдци" водеха с 4:1 още след първата част, но друго е по-интересно. Мохамед Салах вкара на чехите и по този начин стана първият играч в историята на клуба, който е вкарвал 20 или повече гола в седем последователни сезона!

Патрик Шик вкара два гола за Леверкузен в продължението на срещата и спаси "аспирините" от голям срам - 3:2, след като изоставаха до самия край срещу скромния Карабах! Гостите останаха с 10 души в 62-та минута, но въпреки това вкараха втори гол, а имаха шансове и за трети!

Брайтън победи минимално Рома, а Аталанта се измъкна срещу Спортинг Лисабон, след като губеше на почивката.

Още: Брайтън победи Рома, но разгромът на "Олимпико" се оказа решаващ (ВИДЕО)

Мачовете в Лига Европа от 22:00 часа - крайни резултати:

Аталанта - Спортинг Лисабон 2:1 - 0:1 Гонсалвеш (34'), 1:1 Лукман (46'), 2:1 Скамака (59)

Байер Леверкузен - Карабах 3:2 - 0:1 Зубир (58), 0:2 Жуниньо (68), 1:2 Фримпонг (73), 2:2 Шик (90+4), 3:2 Шик (90+7)

Брайтън - Рома 1:0 - 1:0 Уелбек (37')

Още: Мохамед Салах пръв сред мнозина след разгромния успех на Ливърпул над Спарта Прага (ВИДЕО)

Ливърпул - Спарта Прага 6:1 - 1:0 Нунес (7'), 2:0 Кларк (8'), 3:0 Салах (10'), 4:0 Гакпо (14'), 4:1 Бирманчевич (42'), 5:1 Собослай (48'), 6:1 Елиът (55')

Мачовете от 19:45 - крайни резултати:

Рейнджърс - Бенфика 0:1 - 0:1 Рафа Силва (68')

Още: СНИМКА: Шаби Алонсо получи специален килим от треньора на Карабах

Славия Прага - Милан 1:3 - 0:1 Пулишич (33'), 0:2 Лофтъс-Чийк (36), 0:3 Рафаел Леао (45+6'), 1:3 Юрашек (84)

Виляреал - Олимпик Марсилия 3:1 - 1:0 Кико Фемения (32'), 2:0 Сьорлот (57') 3:0 Москера (87'), 3:1 Клаус (90+4')

Уест Хем - Фрайбург 5:0 - 1:0 Пакета (10'), 2:0 Боуен (33'), 3:0 Кресуел (52'), 4:0 Кудус (77'), 5:0 Кудус (85')