Микел Артета остана доволен след 3:0 на "Емиратс", но забеляза и неточности в играта на Арсенал

1138 0

Късно снощи (6 октомври) Арсенал постигна класическа победа срещу Бодьо/Глимт в среща от третия кръг на груповата фаза в турнира Лига Европа. Макар и без всичките си титуляри, "топчиите" не изпитаха особени затрудния и вече имат 6 точки в Група "А", окупирайки първото място (домакинството на ПСВ Айндховен от втория кръг бе отложено заради смъртта на кралица Елизабет II).

Старши треньорът на "артилеристите" - Микел Артета, остана доволен от победата, но не пропусне да отбележи, че промените в стартовия състав са оказали своята роля:

"Доволен съм от победата - записахме още една "суха" мрежа и вече имаме шест точки в групата. Но, честно казано, усетих липсата на връзка между играчите. Нямаше ги постоянството и доминацията в хода на мача. Направих 8 промени и доста от футболистите нямаха много игрови минути. Усещаше се, че го няма таймингът", заяви той пред "BT Sport" след срещата на "Емиратс" и допълни:

"В последната третина бяхме много опасни, а головете, които вкарахме, бяха прекрасни". За Арсенал предстои домакинство на Ливърпул от 10-ия кръг на английската Висша лига - 9 октомври, 18:30 ч.! Идната седмица пък е вторият мач с Бодьо, този път в Норвегия - 13 октомври, 19:45 часа.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Ерик тен Хаг разкри какво е казал на футболистите на Манчестър Юнайтед на полувремето на мача с Омония!