Интер отново се справи без Икарди, разгроми Рапид

Снимка: Getty Images/Gulliver

1049 0

Интер постигна убедителна победа у дома с 4:0 срещу Рапид Виена и се класира на 1/8-финалите в Лига Европа. В първия двубой италианците бяха взели минимално предимство с 1:0. Попаденията за Интер отбелязаха Весино и Ранокиа през първата част, а през втората Перишчи и Политано оформиха крайния разултат. Успехът за Интер пък стана отново без участието на Мауро Икарди, който изгледа победата на своите съотборници от трибуните на стадиона

"Нерадзурите" бързо-бързо си успокоиха двубоя. Още в 11' Матиас Весино откри резултата. Той успя да овладее отбита топка в наказателното поле и  я изстреля в вътрешната страна на лявата греда, правейки резултата 1:0. Само седем минути след това Интер удвои преднината си. Андреа Ранокиа демонстрира перфектна техника, шутирайки от движение от самата граница на наказателното поле в долния десен ъгъл.

В 23' и гостите имаха своя шанс, но изстрелът на Павлович прелетя до дясната греда. В края на полувремето Кандрева можеше да направи резултата 3:0, но топката прелетя над вратата. Втората част вървеше в доста бавни темпове, като домакините пазеха добре убедителната си преднина. В 69' след брилянтна индивидуална проява Иван Перишич се освободи в наказателното поле и прати удара си малко встрани от дясната греда. Десет минути преди края домакините покачиха разликата до 3:0. Иван Перишич направи пробив, след което остана сам срещу вратаря и се разписа без затруднения. В 87' пък Политано оформи крайното 4:0 в срещата.