Бенфика и Арсенал оставиха развръзката за реванша в Лига Европа

1127 0

Английският гранд Арсенал се задоволи с равенство 1:1 като гост на Бенфика в първи мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Двата тима си размениха два бързи гола, с които оставиха развръзката за реванша в Лондон след седмица.

В 55-ата минута Бенфика получи правото да изпълни дузпа, след като Емил Смит Роу игра с ръка в наказателното поле. Зад бялата точка застана Пици, който не сбърка. Само две минути по-късно обаче големият талант на Арсенал Букайо Сака изравни резултата.

В следващите минути двата отбора извършиха повече смени, отколкото създадоха голови положения. Така резултатът остана непроменен, а победителят от дуела ще се реши на "Емиратс" следващия четвъртък.