Арсенал изпусна Славия Прага, Виляреал с минимален успех срещу Динамо Загреб

Снимка: John Walton/PA Images via Getty Images

1478 0

Арсенал и Славия Прага завършиха наравно 1:1 в 1/4-финал от Лига Европа. И двата тима имаха своите възможности пред противниковата врата, но момчетата на Микел Артета живнаха едва след като в игра се появиха Пиер-Емерик Обамеянг и Никола Пепе. Именно котдивоарецът беше точен в 86-ата минута. Томас Холес в четвъртата добавена минута на срещата обаче спаси мача за Славия.

В друг двубой от 1/4-финалния етап на турнира Виляреал победи Динамо Загреб с 1:0 като гост. В 26-ата минута гол на Мислав Орсич за Динамо беше отменен поради засада. В 43-ата минута съдията отсъди дузпа за Виляреал за игра с ръка на Теофил-Катрин в наказателното поле. Херард Морено не сгреши от бялата точка.

Междувременно Аякс и Рома завършиха при резултат 1:2 (подробности от мача), а Манчестър Юнайтед спечели гостуването си на испанския Гранада с 2:0 (подробности от мача тук). Мачовете-реванши в Лига Европа ще се изиграят на 15 април.

А какво се случи в началото на мача между Гранада и Манчестър Юнайтед, вижте тук.