Забрани и служебни загуби: Джани Инфантино засегна расисткия скандал на Удинезе - Милан

Снимка: Getty images

1054 0

Президентът на ФИФА - Джани Инфантино реагира бързо и осъди поредния расистки скандал във футбола. По време на мача между Удинезе и Милан, завършил с победа за гостите с 3:2 - вратарят на "росонерите" Майк Менян, се превърна в жертва на обиди на расова основа, а двубоят бе спрян за 5 минути през първата част

Реакцията от Инфантино

На профила си в "Instagram" президентът на световния футбол осъди расизма и призова за налагане на служебни загуби при проява на расизъм от страна на феновете на даден отбор.

Още: Стефано Пиоли не се зарадва на победа №100 с Милан: Случилото се по трибуните беше разочароващо

Джани Инфантино осъди расистките атаки към Майк Менян

"Събитията, случили се в Удине, са неприемливи и отвратителни. За расизма и другите форми на дискриминация няма място във футбола и обществото. Изказвам пълната си подкрепа към футболистите, които са били засегнати от съботните събития.

Освен трикратния процес (спиране на мача, повторно спиране и в краен случай отмяна на двубоя), ние сме длъжни да въведем и автоматична служебна загуба за отборите чието фенове с проявите си на расизъм са станали причина за отмяна на дадения мач. Освен това расистите трябва да получат забрани да посещават стадиони по цял свят и да бъдат подложени на съдебно преследване", написа Инфантино в "Instagram".

Милан победи расизма и спечели сложно гостуване във вечерта на обратите (ВИДЕО)