Виктор Осимен даде старт на купона на Наполи! Две дузпи бяха нужни за гол (ВИДЕО)

1694 0

Наполи спечели домакинството си на Фиорентина от 34-тия кръг на Серия А с 1:0 броени дни, след като официализира 3-тата си титла. Единственото попадение в срещата бе дело на Виктор Осимен в 72-рата минута от дузпа, след като в 47' пропусна от наказателен удар.

По този начин шампионските празненства в Неапол започват с 26-тия успех на тима през кампанията в Калчото, който отваря преднина от 17 точки пред втория Ювентус. Фиорентина пък остава далеч от европейските квоти - заема осмо място с 46 точки.

"Виолетовите" показаха уважението си към новия шампион още от самото начало, след като направиха шпалир по време на излизането от тунела на съперника си.

Феновете на "небесносините" пък бяха подготвили уникални хореографии и пиротехника по време на уникалната атмосфера, от която над 50 000 бяха част на стадиона и още десетки хиляди по улиците около стадион "Диего Армандо Марадона".

Следете всичко най-интересно около Серия А!