1898 0

Ювентус поведе в класирането в Серия А, след като победи СПАЛ с 2:0 у дома в първи мач от шестия кръг на първенството. На "Алианц Стейдиъм" домакините имаха трудности да преодолеят противниковата отбрана през първото полувреме, но успяха да го сторят точно преди почивката с гол на централния халф Миралем Пянич.

В 78-ата минута звездата на "бианконерите" Кристиано Роналдо оформи крайното 2:0. Домакините не оставиха никакви шансове на съперника си в атака, като футболистите на СПАЛ не отправиха нито един точен удар в цялата среща.

След този успех Ювентус вече има 16 точки и поведе в класирането, но по-късно днес Интер може да се върне на върха след гостуването си на Сампдория. СПАЛ заема предпоследната позиция в подреждането с актив от три точки.