Снимка: Guliver/Getty Images

1529 0

Ювентус е новият стар италианския шампион на 95%, след като днес стигна до измъчена победа с 1:0 над Сасуоло и вече има 11 точки преднина пред Рома след 26-ия кръг в Серия А.

Още през първото полувреме двубоят можеше да бъде решен, но домакините се отчетоха с три големи пропуска.

Първо в 21' Карлос Тевес проби отлично и стреля от 15-ина метра, но топката премина встрани от вратата. В 30' Киелини с глава от близко разстояние също не беше точен.

Точно преди почивката Артуро Видал пробва фантастично воле, което обаче срещна крак на защитник на метър от вратата - 0:0.

След почивката "бианконерите" увеличиха интензитета в играта си, а Консигли се отчете с две феноменални спасявания на удари на Погба и Тевес.

В 77' отново вратарят беше герой за своите, след като отрази удар на Йоренте, но 5 минути по-късно капитулира.

Симоне Пепе напредна отдясно и пусна за Погба в центъра, който овладя и от 15 метра прати снаряд по посока вратата на Сасуоло - 1:0 и победа за Ювентус.