2692 0

Милан се измъчи, но победи Специя в мач от 13-ия кръг на Серия А. "Росонерите" постигнаха труден, но ценен успех над 17-ия в класирането. Той ги изкачи до втората позиция в таблицата, на 6 точки зад първия Наполи.

В герои за тима, воден от Стефано Пиоли, се превърнаха Тео Ернандес и един от обичайните заподозрени Оливие Жиру. Бившият нападател на Арсенал и Челси реализира за 2:1 2 минути преди края на редовното време.

Французинът получи добро центриране от Сандро Тонали и елиминирайки покриващия го български талант Петко Христов, донесе победата на своя отбор със страхотна странична
"ножица".

Попадението на 36-годишния състезател е претендент за гол на кръга, който за нещастие идва точно срещу един от перспективните български играчи. Христов влезе като резерва през втората част. Въпреки че изпусна именития си съперник, той записа нелоша оценка от 6.5 за изявите си.

Ето какво каза родният бранител относно ситуацията в националния отбор и новия селекционер Младен Кръстаив