1386 0

Шампионът на Италия Ювентус продължава да разочарова привържениците си през новия сезон. "Бианконерите" допуснаха трета загуба от началото на кампанията, отстъпвайки с 1:2 на Наполи в мач от шестия кръг на Серия А.

Домакините от Неапол започнаха силно двубоя и още в 10-ата минута Гонсало Игуаин нацели гредата. В 26-ата минута натискът даде плод и Лоренцо Инсине вдигна стадион "Сао Паоло" в еуфория. Игуаин бе замесен в попадението.

Ювентус се окопити за началото на второто полувреме, но бързо бе прекършен. В 62-ата минута, след самостоятелен пробив, Игуаин покачи на 2:0.

"Старата госпожа" успя да върне един гол две минути по-късно. Дибала центрира и Марио Лемина засече във вратата на Рейна, разписвайки се за първи път с екипа на Ювентус.

До края на мача Мората пропусна чисто положение, а в добавеното време имаше и претенции за дузпа.

Успехът изкачи Наполи до осмото място в Серия А с 9 точки. Ювентус е тринадесети с пет пункта.