Милан удържа Удинезе на негостоприемния "Фриули" (ВИДЕО)

942 0

Милан показва все по-радващо феновете лице, след като във втори пореден мач в първенството успя да се наложи над съперник с резултат 3:2. Във втората си поредна победа в Серия А "росонерите" удържаха Удинезе на негостоприемния "Фриули". В предишния кръг така преодолян бе Палермо.

Миланистите сами си направиха сложна задачата да отмъкнат трите точки, след като поведоха с 3:0 до почивката. Точни за гостите бяха Марио Балотели, Джакомо Бонавентура и Кристиан Сапата. След почивката обаче позволиха на Удинезе да стопи изоставането си до 2:3 чрез голове на Емануел Агиеманг-Баду и Дуван Сапата.

След втория си гол домакините се хвърлиха в атака, за да докопат точката поне. Дейният Ди Натале изпусна два шанса да стори това и трите точки заминаха за Милано.

С успеха Милан е на четвърта позиция в класирането с 9 точки. Удинезе е 18-и, в зоната на изпадащите, със само 3 точки.