ВАР удари рамо на Ювентус за измъчена победа срещу слабак в Серия А

1314 0

Ювентус постигна победа като гост на последния в Серия А - Верона. "Бианконерите" победиха доста трудно мотивирания си съперник с минималното 1:0 и така се изкачиха до третата позиция в италианския елит.

През първото полувреме имаше сериозна борба на терена, но и двата отбора не успяха да застрашат противниковата врата. Втората част обаче бе далеч по интересна.

В 49-ата минута Павел Давидович от домакините бе близо до гола, но ударът му мина встрани на десния стълб. След час игра обаче резултатът бе открит. Адриен Рабио намери Мойс Кийн, чийто удар бе отклонен, но все пак намери мрежата за 1:0.

В 76' играчите на Верона пледираха за дузпа след игра с ръка на футболист на Юве в наказателното поле. ВАР се намеси обаче и отреди, че няма нарушение на правилата. 8 минути по-късно отново системата помогна за ключово решение. Леонардо Бонучи влезе остро в краката на противников футболист и веднага бе отсъдена дузпа за Верона. След консултация с ВАР обаче тя бе отменена, а футболистите на домакините бяха яростни.

Мачът се поизнерви доста към края и в добавеното време на Алекс Сандро му бе показан директен червен картон след опасно влизане в краката на противников играч.

През уикенда Ювентус приема Лацио преди началото на паузата за Световното първенство, а Верона ще мери сили със Специя у дома.