ВАР и Наполи сразиха Милан, битката за титлата в Италия става свирепа

Снимка: Gulliver/GettyImages

4227 0

Причудливо на предварителните очаквания, отборът на Наполи записа минимален успех с 1:0 при визитата си на Милан в последен мач от 18-ия рунд в италианската Серия А. Единственият гол на "Сан Сиро" падна в петата минута, когато Елиф Елмас засече центриране от ъглов удар и порази "росонерите" и навярно бъдещите им амбиции за титла.

Въпреки многото липси в отбора от Неапол, те успяха да удържат крайния успех и вече са на второто място във временното класиране в Италия. Тимът има 39 точки, колкото има и Милан, но е с по-добри показатели.

Лидер е Интер с 43 точки.

Срещата стартира прекрасно за южняците, които откриха резултата в петата минута чрез Елиф Елмас. Топката бе центрирана от ъглов удар на първа греда, а северномакедонцът с глава я прати във вратата на Манян - 0:1 за тима от Неапол.

Милан се амбицира и опита да притисне съперника си, а в 18-ата Бало-Туре достави пас за Ибрахимович, чийто удар беше неточен. Домакините продължиха да бъдат по-активният отбор, но чистите положения пред вратата на Оспина липсваха.
Десет преди края на първата част Флоренци шутира с голяма сила от разстояние, но топката профуча встрани от неаполитанската врата.

В заветната минута от първата част топката бе центрирана отляво към Златан, а играч на Наполи бе паднал в наказателното поле и кълбото мина през ръцете му, но реферът не посочи бялата точка заради актуалните правила на играта.

Втората част започна с блестящ шанс за Милан, но ударът на Ибрахимович отляво по диагонала бе отразен от Давид Оспина. След изпълнения ъглов удар не последва нищо вълнуващо за "росонерите".

Милан опитваше мнимите си опити някак да върне гола пасив, а в 69-ата Месиас обстрелва вратата на Наполи, ала ударът му профуча над напречната греда на вратата, пазена от Оспина.

Тринадесет минути преди края пък Андреа Петаня се озова на изгодна позиция за стрелба, ала опитът му излетя на горните етажи на "Сан Сиро".

В последната минута от второто полувреме Франк Кеси изравни резултата след рикошети в наказателното поле, а Франк Кеси завърши нападението. То бе преразгледано за засада на Оливие Жиру, който при единоборство бе легнал на терена и заради това реферът отиде до мониторите на ВАР, за да отмени гола на миланския тим.

Милан: Майнан, Флоренци, Томори, Романьоли, Бало-Туре, Тонали, Кеси, Месиас, Диаш, Крунич, Ибрахимович

Наполи: Оспина, Малкуит, Рахмани, Жесуш, Ди Лоренцо, Деме, Ангиса, Лозано, Желински, Елмас, Петаня