Валентин Антов игра час при инфарктното равенство на Монца с Удинезе

1294 0

Българският национал Валентин Антов стартира като титуляр за италианския Монца и записа 60 минути игра при равенството 2:2 на неговия тим с Удинезе в мач от 29-ия кръг на Серия А.

Домакините от Удинезе откриха резултата още в 18-ата минута. Санди Ловрич бе намерен по чудесен начин от Уолъс и с хубав удар в долния десен ъгъл матира Ди Грегорио за 1:0.

Три минути след почивката обаче Карлос Аугусто намери Андреа Колпани на пенала, който запази самообладание и забоде топката в противниковата врата за 1:1. В 55-ата минута пък Валентин Антов си изкара жълт картон след остро влизане. Само минута по-късно Монца стигна до пълен обрат. Точен за гостите бе Николо Ровела, който с добър удар не остави шанс на Силвестри.

След час игра пък Антов бе заменен от Лука Калдирола. Монца предвкусваше трите точки, но в 90-ата минута Андреа Петаня извърши нарушение в наказателното поле, а главният арбитър посочи бялата точка. Зад кълбото застана Бето и оформи крайното 2:2.

Монца се намира на 13-ата позиция в италианския елит с 35 точки, а Удинезе е десети с 39 пункта.