Ювентус подчини Лацио и се върна обратно в топ 3 в Серия А

1194 0

Ювентус постигна много важна победа в мач от 15-ия кръг на Серия А. "Бианконерите" надвиха Лацио с 3:0, а в герой се превърна Мойс Кийн, който вкара две попадения за "старата госпожа".

Първото полувреме мина под доминацията на Ювентус. Мойс Кийн, Николо Фагиоли и Аркадиуш Милик пропуснаха добри шансове за "бианконерите". В крайна сметка домакините съумяха да открият 2 минути преди края на полувремето благодарение на Кийн, който успя да прехвърли вратаря.

През второто полувреме добрата игра на Юве се запази. Отново Мойс Кийн прати феновете на домакините в екстаз с попадение в 54-ата минута, с което удвои резултата. В самия край на срещата точка на спора сложи Аркадиуш Милик, който се разписа от непосредствена близост. В заключителните секунди "орлите" се втурнаха да търсят почетен гол и уцелиха греда след хубав удар на Матиас Вечино.

По този начин Юве задминава Лацио на третата позиция и момчетата на Макс Алегри са вече с 31 точки. Тези на Сари пък слизат на четвъртото място с 30 пункта.