Ювентус пак не спечели, след като Верона се пребори за точка в Торино

Снимка: Gulliver/GettyImages

1277 0

Отборът на Ювентус направи нова грешна стъпка през новия сезон в Италианската Серия А. Футболистите на Андреа Пирло не успяха да спечелят домакинството си на Верона, завършвайки 1:1 на "Алианц стейдиъм" в Торино. Андреа Фавили откри резултата за гостите, а Деян Кулушевски бе точен за "старата госпожа".

В самия край на първата част Ювентус стигна до попадение, дело на Алваро Мората. При повторенията обаче се видя, че испанецът е бил в положение на засада и голът бе отменен. Изненадващо тимът на Верона стигна до откриване на резултата в 60-тата минута на срещата. Матиа Дзакани намери Андреа Фавили в наказателното поле, който прониза вратата на Войчех Шчесни - 0:1! Андреа Пирло бързо реагира и пусна в игра Деян Кулушевски на мястото на направилия слаб мач Федерико Бернардески.

В 75-тата минута "бианконерите" бяха близо до изравняването, но удар на Пауло Дибала срещна напречната греда. Две минути по-късно "старата госпожа" стигна до равенството. Деян Кулушевски направи страхотен индивидуален пробив и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Марко Силвестри - 1:1! До края Юве имаше няколко добри положения за гол, но така и не стигна до победата.

Точката означава, че Ювентус вече събира актив от 9 пункта. "Бианконерите" заемат 5-тото място във временното класиране, на 3 точки зад лидера Милан. Тимът на Иван Юрич вече има 8 точки и е на 8-мото място в подреждането.