Ювентус отстъпи на Фиорентина във финалния мач от сезона в Серия А

1477 0

Ювентус завърши пораженчески сезона в Серия А. В последния кръг на шампионата "бианконерите" загубиха с 0:1 гостуването си на Фиорентина. Единственият гол в мача падна в края на първото полувреме и беше дело на Алфред Дънкан.
Дънкан засече отбита топка в наказателното поле и стреля точно в горния десен ъгъл на Перин. Това се случи в добавеното време на първата част. След намеса на ВАР попадението беше потвърдено и домакините празнуваха.
Десетина минути след подновяването на играта "виолетовите" имаха претенции за дузпа във вратата на гостите от Торино, но съдията не видя нарушение на правилата.
В 78' влезлият като смяна на полувремето Карло Пинсолио блесна със страхотно спасяване и спаси Ювентус от второ попадение. Той отрази удар с глава отблизо на Кшищоф Пьонтек.

Ювентус завърши пораженчески сезона в Серия А. В последния кръг на шампионата "бианконерите" загубиха с 0:2 гостуването си на Фиорентина. Първият гол в мача падна в края на първото полувреме и беше дело на Алфред Дънкан, а вторият - дело на Николас Гонсалес от дузпа, се случи в края на мача.

В 78' влезлият като смяна на полувремето Карло Пинсолио блесна със страхотно спасяване и спаси Ювентус от второ попадение. Той отрази удар с глава отблизо на Кшищоф Пьонтек. Все пак "старата госпожа" допусна и втори гол в мача - този път в края на второто полувреме. Съдията свири дузпа за Фиорентина в 90+1' след нарушение на Бонучи, а страхотното изпълнение на Николас Гонсалес остави "черно-белите" сразени на финала.

Победата на тима от Флоренция не направи никакви промени в класирането - "бианконерите" останаха четвърти, а "виолетовите" - седми в класирането. Фиорентина ще играе в турнира Лига на конференциите.