Ювентус надви Сампдория, но гони и антирекорд

1034 0

Ювентус записа важна домакинска победа срещу Сампдория с 3:2 в мач от шестия кръг на италианската Серия А. "Бианконерите" откриха резултата още в 10-ата минута, когато Локатели намери Дибала и аржентинецът не сбърка. След още 10 минути обаче нападателят получи травма и беше принудително заменен.

В 43-ата минута Ювентус получи правото да изпълни дузпа и Леонардо Бонучи беше точен от бялата точка за 2:0. Само минута след това обаче Сампдория изравни чрез Мая Йошида. Така Ювентус допусна гол в 20-ти пореден мач на шампионата. Антирекордът на клуба е 21 поредни срещи през 1955 г.

За торинци за първи път от 2,5 години на вратата беше Матия Перин. В 57-ата минута Мануел Локатели покачи резултата на 3:1. Сампродия обаче не се предае и в 83-ата минута ветеранът Антонио Кандрева намали резултата на 3:2.