Ювентус е на точка от третото място след успех над изпадащ тим

1268 0

Ювентус победи последния в класирането Салернитана в мач от 30-ия кръг на Серия А и се приближи на точка до третото място, където се намира Интер. "Бианконерите" се наложиха с 2:0, но можеха да вземат по-категорична победа. Точни за успеха бяха Пауло Дибала в 5' и Душан Влахович в 29'.

Това бе четвърта поредна победа за "Старата госпожа" в италианския шампионат и общо 16-и мач без допуснато поражение. Загубата е втора за "морските кончета" в последните им 5 срещи, като те имат и 3 равенства. Тимът е последен в класирането със само 16 спечелени точки.

Дибала откри резултата рано-рано, след като се разписа ефектно в 5-ата минута. Осем минути по-късно аржентинецът можеше да удвои преднината на своя тим, но стреля над напречната греда. Последваха две спасявания на вратаря на последния в класирането в 22' и 23', за да се стигне до 29-ата минута, когато Влахович прати топката във вратата. Той скочи и засече с глава центриране на Де Шилио отдясно.

Четири минути преди края на редовното време от първата част футболистите на Ювентус имаха претенции за дузпа заради нарушение в наказателното поле срещу Лука Пелегрини. Съдията обаче остана безмълвен и не посочи бялата точка.

През второто полувреме Ювентус изглеждаше спокоен, че си е свършил работата и остави съперника да бъде по-опасният тим почти през цялото време. В 63' вратарят Сепе се намеси решително при удар на Де Лихт, а Салернитана отправи първия си точен удар в мача едва в 67'. Тогава Милан Джурич нанесе нелош удар от средна дистанция, който бе блокиран от вратаря.
В 74' се наложи и Шчесни да показва добър рефлекс след удар от воле на Бонацоли.

В 74' се наложи и Шчесни да показва добър рефлекс след удар от воле на Бонацоли. До края той не се наложи да се намесва решително и домакините трябваше да преглътнат поражението.