Интер спука от бой Салернитана и поведе колоната в Серия А

2233 0

Интер разгроми Салернитана с 5:0 в мач от 28-мия кръг на италианската Серия А. С хеттрик се отличи Лаутаро Мартинес, който направи страхотен мач и беше с основен принос за успеха на "нерадзурите".

Очаквано момчетата на Симоне Индзаги държаха инициативата. В 22-ата минута Николо Барела изведе Лаутаро на стрелкова позиция и аржентинецът вкара за 1:0. Отново той пропусна няколко ситуации, преди в 40-ата минута аржентинецът да реализира след втора асистенция на Барела.

В 56-ата минута Джеко комбинира с Мартинес и Лаутаро направи своя хеттрик след като стреля от близка дистанция. В рамките на пет минути Интер вкара още две попадения - първо в 64-ата минута Госенс центрира към Джеко, който направи 4:0. Отново босненецът в 69-ата беше точен за 5:0.

В 81-ата минута Мартинес беше близо до четвърти гол, но ударът му мина над гредата.

С успеха Интер излезе начело в Калчото с 58 точки. Салернитана е последен с 15 точки. За Интер предстои гостуване на Торино, докато Салернитана ще играе със Сауоло.