Сърдитият Виктор Осимен вкара, но Фиорентина нокаутира и изпревари шампиона Наполи (СНИМКИ)

1286 0

Фиорентина победи шампиона на Италия Наполи в двубой от 8-ия кръг на Серия А. "Виолетовите" се наложиха с 3:1 като гости на негостоприемния "Стадио Диего Армандо Марадона".

Резултата още в 7-ата минута откри Йосип Брекало. В последния възможен момент от първото полувреме Виктор Осимен възстанови паритета от дузпа. Отново напред гостите изведе Джакомо Бонавентура в 63-тата минута. Крайното 1:3 оформи Николас Гонзалес в 3-тата минута на добавеното време.

Така "виолетовите" изпревариха неаполитанците в класирането, влизайки в Топ 4 със 17 точки на сметката си. Възпитаниците на Руди Гарсия останаха 5-и с 14 пункта.

Как се разви двубоят?

Наполи започна по-настоятелно срещата. Още в 4-ата минута Джовани Ди Лоренцо имаше шанс да открие резултата. Той напредна към наказателното поле и шутира силно, но над напречната греда.

ГОООЛ! Въпреки това, Фиорентина откри резултата в 7-ата минута.Шут на Нзола срещна гредата. В непосредствена близост обаче чакаше Брекало, който от близко разстояние реализира.

Попадението сякаш събуди домакините, които бързо установиха превес при притежанието на топката. Техният опонент обаче изглеждаше добре окомплектован в отбрана и спираше всеки набег.

В 21-вата минута Виктор Осимен възстанови паритета след хубава, многоходова атака. Голът обаче беше отменен поради засада.

В първата минута на добавените три Осимен бе съборен в наказателното поле от Лукас Мартинес. Дузпа не последва. Такава обаче бе отсъдена само 2 минути по-късно, отново за нарушение срещу тарана, този път от страна на Терачиано.

ГОООЛ! Зад топката застана именно нигерийският централен нападател. От бялата точка той не остави никакви шансове на противниковия страж, изравнявайки резултата.

Двата тима изглеждаха много по-съсредоточени в началото на втората част. В 50-тата минута Джонатан Иконе си освободи пространство в пеналтерията и шутира силно, но нацели гредата.

ГОООЛ! Джакомо Бонавентура отново изведе Фиорентина напред в резултата в 63-тата минута. Той се озова с топка в крака в наказателното поле и от близко разстояние не сгреши.

До изтичането на редовните 90 минути двата тима не създадоха особено много положения. Домакините започнаха да разчитат повече на дълги топки, докато гостите се прибраха в собствената си половина.

ГОООЛ! Точка на спора в мача в 3-тата минута на добавеното време сложи Николас Гонзалес. Той получи страхотно центриране в пеналтерията от Фабиано Париси и донесе трите точки на своя отбор.