След наказателна акция Аталанта си осигури 1/4-финал с Милан за Купата на Италия (ВИДЕО)

497 0

Аталанта постигна победа с  3:1 у дома срещу Сасуоло и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия.  В следващия кръг на турнира за купата на страната отборът от Бергамо ще се изправи срещу Милан, който късно снощи победи у дома Каляри с 4:1. Срещата ще е на 10-ти януари.

Аталанта с безпроблемна победа срещу Сасуоло

Шарл де Кателаере откри резултата за отбора от Бергамо в 24-ата минута, като той реализира и второто си попадение в срещата в 63-ата минута и осигури необходимото спокойствие за състава на Аталанта.

Осем минути след това руснакът Алексей Миранчук също се разписа във вратата на гостите, които достигнаха до почетен гол дълбоко в допълнителното време на срещата чрез румънеца Даниел Болока. По-късно тази вечер Рома се изправя пред собствена публика срещу Кремонезе.