Гол на Адемола Лукман от 20 метра сложи край на 2023-та година за Аталанта и Лече (ВИДЕО)

458 0

Отборът на Аталанта завърши 2023-та година с минимална домакинска победа (1:0) срещу Лече в мач от 18-ия кръг на Серия А!

Единственото попадение в двубоя падна в 58-ата минута, а негов автор бе Адемола Лукман, който се разписа с остър шут по земя от границата на наказателното поле.

Video edited on Kapwing

Преди това, в 14-ата минута, Джанлука Скамака удари греда за Аталанта, а малко преди гола за състава от Бергамо бразилецът Габриел Стрефеца от Лече вкара топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

Със спечелените 3 точки Аталанта събра актив от 29 и се изкачи до шестото място във временното класиране. Лече пък остава на 13-а позиция с точно 20 пункта.

За Аталанта предстои домакинство на Сасуоло от 1/8-финалите за Купата на Италия (3-ти януари), а след това е визитата на Рома от 19-ия кръг (7-и януари). Лече пък посреща Каляри в следващия си шампионатен двубой, който е на 6-и януари.

ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ - Ювентус - Рома по ТВ: В колко часа и къде да гледаме мача от 18-ия кръг на Серия А?